مثلث برمودا و عجایب شگفت انگیز این مثلث

مثلث برمودا و عجایب شگفت انگیز این مثلث - %d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c

مثلث برمودا ؛ مثلث برمودا از گذشته تا به حال یکی از عجیب و غریب‌ترین چیزهایی بوده است که انسان با آن مواجه شده‌ است. آیا واقعاً جایی در اواسط اقیانوس اطلس وجود دارد که منطق و علم در آن از کار می‌افتند یا این حرف‌ها فقط داستان های تخیلی هستند؟ اگر تمام یافته‌ها و اطلاعاتمان را روی هم بگذاریم، باز هم معماهایی وجود دارند که هیچکس تا به حال موفق نشده است که آن‌ها را حل کند یا توضیحی برایشان ارائه دهد. اما حقایقی درباره ی این مثلث پر رمز و راز وجود دارند که عده ی زیادی چیزی از آنها نمی‌دانند.

مثلث برمودا و عجایب شگفت انگیز این مثلث - %d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c

 

شروع ماجـــــــرا

قضیه ی پیدایش کلی مثلث برمودا و مبدل گشتن آن به یک قصه ی حل نشده ی بزرگ علمی، تخیلی و حتی فرهنگی به سال ۱۹۵۰ میلادی برمی‌گردد.در آن زمان یک ژورنالیست با نام ادوارد ون‌وینکل‌ جونز تصمیم به انتشار مقاله‌ها و داستان‌هایی گرفت که تمامی آن ها ، به مفقود شدن کشتی‌ها و قایق‌هایی در منطقه مثلث برمودا خلاصه می شدند.تمامی این داستان ها مفهوم مثلث برمودا را در ذهن مردم به شکل کامل تثبیت کرد تا اینکه در سال ۱۹۷۴ نویسنده‌ای معروف با نام چارلز بلیتز کتابی را با نام مثلث برمودا نوشت و در آن از امواج عظیم و سرکش گرفته تا مشاهده موجودات بیگانه و موارد این‌چنینی در مثلث برمودا صحبت کرد تا مثلث برمودا به یک جریان فرهنگی افسار گسیخته بدل گردد.

اعداد به ما چه می گویند؟

بیایید در آغاز بپرسیم که سالانه چند کشتی و یا هواپیما در مثلث برمودا یا اطرافش می شوند؟ به طور کلی می توان گفت که بر خلاف آمار و توضیحات علمی مربوطه، حدود ۲۰ کشتی و ۴ هواپیما هر سال در این نقطه از جهان یعنی مثلث برمودا ناپدید می شوند و بسیاری از آنها حتی رسانه ای نیز نمی شوند.

مثلث برمودا تا سال ۱۹۱۸ چیز ناشناخته ای بود.اما پس از آن کشتی یواس‌اس سایکلوپ با ۳۰۰ نفر مسافر در آنجا غرق شدند. کشتی هیچ سیگنال خطری به کسی نفرستاد و هیچ وقت پیدا نشد. رییس جمهور وقتِ آمریکا به نام وودرو ویلسون گفته است :

تنها خدا و دریا می داند که چه اتفاقی برای آن کشتی بزرگ رخ داده است.

 

مثلث برمودا کجای نقشه جهان است ؟

برمودا درواقع یک گروه جزیره است و متعلق به دولت بریتانیا می‌باشد. به طور دقیق تر برمودا شامل ۱۳۸ جزیره میشود و در اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است. از طرفی نزدیک‌ترین قاره به مثلث برمودا، آمریکای شمالی است. این مثلث از جزایر برمودا شروع میشود، از میامی عبور میکند و در جزیره پورتوریکو به پایان می‌رسد.

این مثلث بخش اعظمی از اقیانوس اطلس را تشکیل می‌دهد اما روی هیچ‌کدام از نقشه‌های چاپی زمین ترسیم نشده است چرا که این مثلث به ‌طور رسمی به ‌عنوان ناحیه‌ای از اقیانوس اطلس پذیرفته ‌نشده است. شاید دلیل دیگر این موضوع این باشد که کسی نمی‌داند واقعاً محدوده و بزرگی آن چقدر است. تخمین ها حاکی از آن هستند که حداقل مساحت آن ۱۲۹۵۰۰۰ کیلومترمربع میباشد.

 

چرا همه‌چیز در برمودا ناپدید می‌شود؟

یکی از رازهای مثلث برمودا این است که هر وقت که گزارش می‌شود که یک هواپیما، کشتی یا هر نوع وسیله نقلیه درون مثلث یا اطراف آن ناپدید شده است، جستجو کنندگان قادر نیستند هیچ اثری از وسیله سقوط کرده یا غرق شده پیدا کنند.

عده ای میگویند که مثلث برمودا در مسیر یک جریان بسیار تند آب گرم به نام گُلف اِستریم واقع شده است. گلف استریم از خلیج مکزیک به‌ سوی ایسلند و بخش‌هایی از غرب اروپا جریان می‌یابد. گفته میشود که قطعات و تکه های وسیله‌ها همراه با جریان گلف استریم حرکت می‌کنند و در همه جای اقیانوس اطلس شمالی پخش می‌شوند.

 

آمار مرگ و میر و حوادث ناگوار در مثلث مرگ

تاکنون هیچ آمار دقیقی از تعداد افرادی که در آنجا ناپدید شده اند اعلام نشده است، اما با در نظر گرفتن ستوان چارلز تیلور و تیمش بعلاوه هواپیمای نجاتی که به دنبال آن‌ها بود، می‌توانیم بگوییم که شش هواپیما و ۲۷ نفر قربانی این مثلث شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که حداقل ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما در مثلث برمودا گم شده و تاکنون هزار الی ۲ هزار نفر کشته شده‌اند.

مثلث برمودا و عجایب شگفت انگیز این مثلث - %d8%b9%d9%84%d9%85%db%8c

جهت قطب‌نما و مثلث

جالب است بدانید که اولین عملکرد عجیب و غریب قطب نماها در مثلث برمودا برای کریستف کلمب مشهور اتفاق افتاد. او گفته است که قطب‌نما در مثلث برمودا جهت‌های عجیبی را نشان می‌داد. حتی گفته است که چیزی شبیه به یک توپ آتشین در آسمان این منطقه مشاهده کرده است.

بیشتر کسانی که درون مثلث برمودا می‌روند یا به آن نزدیک می‌شوند گزارش میکنند که قطب نمایشان در این منطقه از کار می‌افتد. گویا این ناحیه از اقیانوس اطلس یکی از دو مکان کره زمین است که در آن دو راستای شمال مغناطیسی و شمال واقعی (جغرافیایی) زمین یکپارچه می‌شوند و به همین دلیل قطب نما در آنجا کار نمیکند.

 

اوتِک AUTEC چیست؟

این واژه مخفف عبارت مرکز ارزیابی و آزمایش زیردریایی در اقیانوس اطلس است که از مراکز وابسته به ناوگان ایالات‌متحده میباشد و در کشور باهاما فعالیت می‌کند. البته نظریه دخالت داشتن اوتک در مثلث برمودا جزو نظریه‌های توطئه محسوب میشود و شبیه به داستان‌های منطقه ۵۱ دولت آمریکاست. نظریه‌های توطئه به شدت سرگرم‌کننده و جالب هستند و نام این نظریه توطئه را هم منطقه زیرآبی ۵۱ گذاشته‌اند.

داستان از این‌ قرار است که دولت آمریکا با موجودات فرازمینی همکاری کرده و در منطقه مثلث برمودا زیر اقیانوس آزمایش‌هایی انجام می‌دهد. اگر این تئوری صحت داشته باشد، همه معماهای مثلث برمودا یکجا حل می‌شوند.

 

نظریه آتلانتیس چی میگه؟

اکنون که بحث همکاری فضایی‌ها و دولت آمریکا پیش آمد، بیایید به شهر افسانه ای آتلانتیس فکر کنیم. وقتی کسی بخواهد یک افسانه را با یک افسانه دیگر توضیح دهد، دیگر باورش واقعاً سخت می‌شود، اما بگذارید زیاده‌روی کنیم.

گفته میشود که شهر آتلانتیس را مثلث برمودا بلعیده است و به همین دلیل بود که این شهر ناپدید شد. نظریه دیگری حاکی از آن است که دلیل از کار افتادن قطب نماها و سایر وسایل مکانیکی در منطقه مثلث برمودا، سلول‌های برق و کریستال‌های انرژی شهر آتلانتیس هستند. همچنین یک نظریه دیگر جاده سنگی زیرآبی بیمینی رود (نزدیک باهاما) را به این داستان‌ها مرتبط می‌سازد.

 

پوششی برای خطاهای انسانی

بسیاری از دانشمندان و جستجوگران هیچکدام از تئوری های مثلث برمودا را قبول ندارند. آن‌ها می‌گویند که این افسانه‌ها ساخته شده‌اند تا یک توضیح ساده‌تر مخفی بماند؛ چرا که حوادث پیش‌آمده در این منطقه سرشار از خطای انسانی بوده‌اند. لازم به ذکر است که ناوگان آمریکا دلیل حادثه پرواز شماره ۱۹ را از همان ابتدا خطای خلبان اعلام کرده بود. حداقل در آن زمان این تنها توضیح منطقی برای آن اتفاق بود. از طرفی علاقمندان افسانه های مثلث برمودا چطور می‌خواهند توضیح بدهند که علی‌رغم این ناپدیدی‌ها، همچنان هواپیماها و کشتی‌های متعددی از این منطقه عبور می‌کنند.

mr.reza
ارسال دیدگاه