ملک دیجیتالی چیست؟

خبر فروش یک قطعه زمین دیجیتالی در محیط آنلاین و مجازی «دی سنترالند» به ارزش ۲٫۴۳ میلیون دلار از طریق ارز دیجیتال که قرار است در آینده به عنوان یک مرکز خرید مجازی استفاده شود، بازتاب زیادی در شبکه‌های مجازی داشت.

پیش از این هم نوعی ملک‌های دیجیتالی مثل دامین وبسایت‌ها یا پیج‌ها در شبکه‌های اجتماعی وجود داشته که می‌توانسته باعث درآمد شود اما ملک دیجیتالی که قرار است در آینده‌ای نزدیک سبک زندگی را تغییر دهد، کمی با ملک‌های دیجیتال سابق فرق دارد.

سرزمین‌های مجازی فعلی املاک و مستغلات دنیای مجازی هستند که فضای سه بعدی جهان مجازی را نشان می‌دهند. وقتی کاربران یک قطعه زمین مجازی را خریداری می‌کنند، حق استفاده از این ملک را به هر طریقی که بخواهند به دست می‌آورند که در ادامه درباره آن نوشته شده است.

شرکت های بزرگ مانند «متا» سرزمین هایی برای فروش در پلتفرم های مخصوص خود در اختیار کاربران می‌گذارند تا آنها با استفاده از نبوغ و خلاقیت خود آن را بسازند تا دیگران در آن زمین‌های مجازی به ماجراجویی بپردازند و باعث درآمد صاحبان زمین‌ها شوند. هم اکنون ارزش زمین های مجازی در حال افزایش است و مردم آماده اند برای آن هزینه های هنگفتی بپردازند.

زمین مجازی چه کارایی دارد؟

استفاده از املاک و مستغلات در دنیای واقعی برای اکثر ما واضح و قابل درک است. ما از زمین‌های واقعی برای ساختن ملک استفاده می‌کنیم، در آپارتمان زندگی می‌کنیم، در بازار املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری و از این ملک برای اهداف خرده فروشی استفاده می‌کنیم. اما وقتی صحبت از کاربری مجازی زمین می‌شود، بسیاری از مردم گیج می شوند که من قصد دارم با آن چه کار کنم؟

خب اول از همه بد نیست بدانید که زمین‌های مجازی دقیقاً مانند املاک و مستغلات واقعی، قابلیت خرید و فروش دارند و می‌توان آن ها را اجاره داد.

دارندگان ملک مجازی می‌توانند در زمین‌های خود مغازه و مراکز تجاری یا بنگاه‌های اقتصادی خودشان را بسازند و آن را اداره کنند. در حقیقت، دنیای واقعیت مجازی به همان اندازه واقعی دنیای ماست و کاربران به لطف فناوری‌های عالی و گرافیک شگفت‌انگیز که این دنیاهای مجازی به کار می‌گیرند، می‌توانند خود را در یک بعد کاملا متفاوت غرق کنند. علاوه بر این، دنیای واقعیت مجازی به کاربران اجازه می‌دهد تا خودشان خالق باشند و خلاقیت های منحصر به فرد خود را در این دنیای مجازی به فروش برسانند.

اجاره دادن ملک به صورت مجازی

توسعه‌دهندگان متاورس به شکل معمول قطعات زمین مجازی خود را به‌عنوان یک فضای خالی به کاربران دیگر می‌فروشند. به این معنی که افراد خلاق فضای مجازی کاملی برای ساختن هر چیزی که بخواهند در اختیار دارند از جمله هتل، گالری هنر، کازینو، سینما یا حتی یک ورزشگاه. گزینه ذهنی این اجاره‌دهندگان مجازی این است که چه چیزی را بسازند تا بتوانند از کاربران هزینه بگیرند. البته باید بدانید که مالکیت مجازی می‌تواند یک نوع سرمایه‌گذاری باشد که ارزش آن در طول زمان افزایش پیدا خواهد کرد.

تبلیغات و ایجاد فضای رقابتی

دنیای مجازی قادر است هرگونه فعالیتی را از دنیای واقعی تقلید کند و امکان تعامل کاربران با هم بی‌پایان است. هم‌اکنون هزینه تبلیغات بین بازی‌ها تبدیل به یک صنعت پردرآمد چند میلیاردی شده است.

علاوه بر این، محیط‌های بازی آنلاین و حتی مراکز خرید مجازی، تبدیل به فضاهای اجتماعی اولیه برای جوان‌ها و نوجوان‌ها شده است. آن‌ها در فضای مجازی با هم ملاقات، معاشرت و همکاری می‌کنند و وقت می‌گذرانند.

این دیگر اینستاگرام قدیمی نیست، جایی است که آن‌ها وقت خود را در آن جا سپری خواهند کرد. پس منطقی است که بگوییم دنیای مجازی و فضاهای اجتماعی کنونی به مرور به یک کانال بازاریابی عظیم تبدیل خواهد شد که می‌تواند درآمد زیادی برای دارندگان زمین‌های پر رفت و آمد به همراه داشته باشد.

از کجا می‌توان زمین مجازی خرید؟

دنیای مجازی زیادی در اطراف ما وجود دارد که ما از آن‌ها آگاه نیستیم. آن‌ها همیشه وجود دارند و تکامل می‌یابند حتی زمانی که ما در خیابان راه می‌رویم یا از پنجره به بیرون نگاه می‌کنیم.

از زمان معرفی واقعیت مجازی، بسیاری از شرکت‌ها برای ایجاد دنیای مجازی که با استفاده از دستگاه‌های سازگار مانند رایانه، تلفن همراه یا حتی هدست‌های مناسب قابل مشاهده است، قدم برداشته‌اند.

موارد ذکر شده در زیر پلتفرم‌های اصلی فضا برای خرید زمین مجازی و همچنین میزان پولی که مردم تا به امروز برای داشتن یک قطعه از آن باید سرمایه گذاری کنند، گردآوری شده است. علاوه بر آن ما به آموزش خرید زمین دیجیتال در متاورس از طریق برخی از این پلتفرم‌ها خواهیم پرداخت.

Decentraland

یک بازار واقعیت مجازی بوده که توسط بلاک چین اتریوم اداره می شود، حدود ۱۲۹۲۸۳ زمین را به مبلغ ۹۲,۲۰۷,۳۸۶.۵۲ دلار با میانگین قیمت ۷۱۳ دلار در ۱۸ نوامبر ۲۰۲۱ عرضه و تکمیل کرده است.

اگر مایل به خرید زمین در بازار Decentaland هستید، از این بازار دیدن کنید. با metmask وارد شوید و زمین‌هایی را که به فروش می‌رسند را پیدا کنید. زمین در Decentaland ارزان نیست، با افزایش قیمت MANA، صاحبان زمین در این بازار پول زیادی به دست می‌آورند.

Axie Infinity

در واقع بازی ارز دیجیتالی بوده که بر گردآوری، آموزش، پرورش و مبارزه با موجودات فانتزی معروف به Axie متمرکز شده است، این بازی ۸۲۲۵۶۷ زمین فروش داشته که مجموع ۱۶۲۶۹۲۴۹۷.۱ دلار را با میانگین قیمت ۱۹۷.۷۹ دلار به ارمغان آورده است.

ارزان‌ترین زمین در Axie Infinity در حال حاضر ۱۳۰۰۰ دلار قیمت دارد. برای خرید زمین در Axie Infinity اینجا کلیک کنید. به زمین‌هایی که در Axie Infinity اخیراً فروخته شده و فهرست شده‌اند، نگاهی بیندازید.

Sandbox

یک سیستم UGC-voxel مبتنی بر جامعه که در آن کاربران زمین خود را خریداری می کنند و جادوی نوآورانه خود را میزبانی می‌کنند. ارزانترین زمین در SAND حدود ۲۹۸۰ قیمت دارد. برای خرید زمین در سندباکس اینجا کلیک کنید.

با متاماسک خود وارد شده و خرید کنید. تا به امروز، در مجموع ۱۲۳۴۱۷ فروش در داخل سندباکس انجام شده است که درآمد کل ۱۱۲۲۵۶۰۳۸ دلار را با قیمت متوسط ​​۹۰۹ دلار به ارمغان آورده است.

آموزش خرید زمین دیجیتال در متاورس از طریق Sandbox

نحوه خرید زمین در متاورس

در این قسمت ما به نحوه خرید زمین مجازی در متاورس از طریق سندباکس خواهیم پرداخت. در واقع، زمین‌ها از Sandbox در هنگام فروش عمومی زمین خریداری می‌شوند. برای خرید زمین از Sandbox، ابتدا باید یک حساب کاربری ثبت کرده باشید.

شما همچنین به ارز SAND در داخل کیف پولی که به حساب خود در Sandbox متصل کرده‌اید و همچنین ETH برای کارمزد تراکنش‌های بلاک چین نیاز دارید.

در طول فروش عمومی زمین، کسانی که علاقه مند به خرید زمین هستند باید به نقشه در وب سایت The Sandbox مراجعه کنند. برای خرید زمین مجازی در سند باکس این مراحل را اجرا کنید. آموزش خرید زمین دیجیتال در متاورس از سندباکس مرحله به مرحله در ادامه توضیح داده شده است.

در ابتدا بر روی زمینی که موجود است و شما قصد خریدش را دارید کلیک کنید. زمین‌های معمولی برای شما به شکل خاکستری قابل رویت هستند. پس از آن یک پنل در سمت راست صفحه باز می‌شود. روی دکمه آبی خرید کلیک کنید.

تا زمانی که تراکنش کامل انجام شود منتظر بمانید. اگر در زمان خرید گزینه کنسل را بزنید تراکنش انجام نمی‌شود. پس از آن زمین مجازی انتخاب شده برای شما رزرو خواهد شد. و به شکل بنفش برای شما قابل رویت خواهد بود تا نشان دهد این زمین در واقع رزرو شده است.

در این زمان نوتیفیکیشنی از طرف کیف پول شما باید ظاهر شود و از شما بخواهد که تراکنش را تایید کنید و میزان مصرف گاز (gas) که از طریق اتریوم شارژ می‌شود را مشخص کنید.

پس از تاییدیه از طریق کیف پول شما، در این زمان تراکنش در حال انجام است. مدت زمانی که طول می‌کشد تا تراکنش تکمیل شود تحت تأثیر میزان گاز انتخابی شما و همچنین میزان تراکم در فناوری بلاک چین است. پس از تکمیل پروسه به شکل موفق زمین انتخابی به شکل قرمز ظاهر می‌شود تا نشان دهد که این زمین خریداری شده است.

mr.reza
ارسال دیدگاه