راد فناوری

Pegatron از فهرست شرکای سخت افزاری اپل کنار گذاشته شد

Pegatron از فهرست شرکای سخت افزاری اپل کنار گذاشته شد
0 17

‌‏اپل قراردادهای آتی را با شرکت تایوانی Pegatron؛ یکی از مونتاژ کننده های اصلی قطعات آیفون در چین، به دلیل تخطی از قوانین کار به حالت تعلیق درآورده است.

اپل گفته Pegatron آیین نامه های این شرکت رو نقض کرده و کارگران دانشجو رو مجبور کرده که در نوبت‌های شبانه، بیش از ساعات مجاز و بی ربط به تخصص اونها، در کارخانه های Pegatron کار کنند و این شرکت اسنادی رو جعل کرده تا این تخلفات رو پوشش دهد. ‌

‏شرکت هایی مثل Foxconn و Pegatron که بزرگترین مونتاژ کننده های دستگاه های الکترونیکی در جهان هستند، گاهی اوقات و به خصوص در نزدیکی تعطیلات سال نو، برای عقب نماندن از مهلت تحویلی که کارفرماها تعیین کرده اند، از مدارس و دانشگاه های فنی محلی، دانشجویان رو استخدام می‌کنند.

قانون هایی وجود دارد که ساعات کاری و همچنین زمان کار کردن اونها رو محدود می‌کند ولی این قوانین عمدتاً نادیده گرفته می‌شوند و از این کارگرها سو استفاده می‌شود.

‏اپل گاهی رابطه خودش رو با پیمانکارهای مختلفش به دلایل متنوعی از جمله تخلف از قوانین کار معلق میکنه ولی انجام این کار برای چنین تامین کننده بزرگی مثل Pegatron تقریباً نادر هست چون تامین کننده های کمی هستند که بتوانند در مقیاس بالا نیاز این شرکت ر رو با سرعت برآورده کنند.

به خاطر همین اپل به اونها وابسته هست و اقداماتی که در برابر اونها میکنه محدوده.‌ طبق اعلام این شرکت، مسئول این برنامه استخدامی در شرکت Pegatron اخراج شده و Pegatron تا زمانی که اقدامات اصلاحی انجام نده، اپل رابطه کاری خودش را با این شرکت به حالت قبل برنمی‌گرداند.‌

برچسب ها :
اپل ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *